Dalīties ar rakstu

Kas ir PU?

kas ir pu, {U lakas, PU krāsas

Kas ir PU?

Iespējams, esiet ievērojuši, ka koka mēbeļu aprakstos minēta virsmas apstrāde ar PU krāsu vai laku.

Kas ir PU?

PU ir poliuretāna materiāls- sintētisks svēķu un lakas veids, ko izmanto grīdu, koka mēbeļu vai citu koka apstrādājumu apdarei, jo PU lakas un krāsas ir:

  • mitrumizturīgas;
  • ar augsta nodilumizturību;
  • izturīgas pret skrāpējumiem;
  • izturīgas pret ķīmiskām vielām;
  • izturīgas pret koksnes sabiršanu atmosfēras iedarbībā;
  • eļļas bāzes poliuretāns padziļina koksnes krāsu;
  • eļļas bāzes poliuretāns ir izturīgs pret karstumu;
  • pieejamas caurspīdīgas, spīdīgas vai matētas.

Ir divu veidu bāzes: ūdens un eļļas ( šķīdinātāju) poliuretāna lakas.

Ūdens bāzes poliuretāni ir videi draudzīgāki un drošāki lietošanā nekā uz šķīdinātāju bāzes, bet tie nav tik izturīgi pret nodilumu kā uz šķīdinātājiem balstīti produkti.

Ir arī poliuretāna izstrādājumi, kas paredzēti konkrēti īpašām virsmām, piemēram, skapjiem, grīdām.

Ja esiet nolēmuši paši pārklāt koka mēbeli ar PU,zinot, kas ir PU,  atcerieties, ka:

  • rūpīgi jāievēro lietošanas instrukcija;
  • ne visi laku veidi ir izturīgi pret ultravioletajiem stariem- izvēlieties piemērotāko;
  • bez UV aizsardzības laka laika gaitā var dzeltēt;
  • nepareizi uzklājot vai uzklājot pārāk daudz slāņos, PU var izraisīt koka virsmas izskatīšanos pēc plastmasas;
  • izmantojiet eļļas bāzes PU, izvairieties no karstuma avotiem, uguns, jo materiāls ir viegli uzliesmojošs;
  • pārliecinieties, ka strādājiet labi vēdināmā vietā un velciet elpošanas aizsargmasku, cimdus un aizsargapģērbu;
  • uz šķīdinātāja bāzes veidotie poliuretāni lēni žūst aukstos vai mitros apstākļos;
  • pirms uzklājiet jaunu lakas kārtu, pārliecinieties, ka iepriekšējais ir pilnīgi sauss;
  • PU ir pakļauti putekļu nokrišņiem; strādājiet tīrā telpā;

Apskaties, kā izskatās mēbeles ar PU!

Piemēram, Woodman zīmola Krēsli AINOKafijas galdiņi CUBIS

Tavai izvēlei augstas kvalitātes dizaina koka mēbeles viesistabām, guļamistabām, darba vietām- WOODMAN MĒBELES

Ražotājs WOODMAN

Woodman misija ir radīt augstas kvalitātes dizainu aizraujošiem standartiem. Ilggadēja dizaina mēbeļu ražošanas pieredze mājai un birojam. Woodman produkti apvieno eleganci un funkcionalitāti ar izmeklētu vērtību.

Woodman dizaineri: Leonhard Pfeifer, Says who designed, Neill Bustin, Haruka Furuyama, Carlos Guijarro.

Leonhard Pfeifer

Leonharda Pfeifera kaislība ir mūsdienu mēbeles.  Kā antīko mēbeļu restauratora dēlam, viņa bērnība sniedza viņam zināšanas tradicionālās Eiropas un koloniālā stila mēbelēs. Pfeifera darbu izaicinājums ir izstrādāts cilvēkiem atbilstošs risinājums, kur eleganti apvienojas funkcija, forma, materiāli un ražošana.

Mērķis ir radīt atklātus dizainus un vienkāršu funkciju, un tīru stilu. Ideāla elegance vienmēr ir prasība, lai definētu jaunas idejas, kas noved pie inovatīviem risinājumiem.

2003.gadā Pfeifers Londonā nodibināja savu studiju, strādājot pie mēbeļu un mājas piederumu dizaina vadītiem mazumtirdzniecības un līgumu tirgiem. Viņa stils rada minimālu kompozīciju ar smalkām detaļām, kas raksturīgas viņa darbam.

Pfeifers, strādājot dažādās dizaina nozarēs, tostarp konsultācijās, pētniecībā un attīstībā, un ražošanā, ir ar plašu pieredzi un pragmatisku pieeju mēbeļu dizainam.

Says who designed

Says who designed ir divi dāņu dizaineru Nikolaja un Kaspera apvienība. Viņi strādā ar dažādiem starptautiskiem zīmoliem un ražotājiem. Says who designed atrodas Dānijā un 2011.gadā izveidoja savu biroju.

Viņu stils balstās uz lieliskām skandināvu dizaina tradīcijām un mīlestību, vienkāršību, minimālismu un funkcionalitāti. Viņi ir daļa no jaunās skandināvu dizaina kustības. No vienas puses Nikolajs un Kaspers respektē dizaina mantojumu un no otras puses viņi to rada, lai tas atbilstu mūsu pašreizējam laikam.

Kurš saka? – ir jautājums par mūsu tradīciju un cerību apstrīdēšanu.

Neill Bustin

Lielbritānijā dzimušajam mēbeļu dizainerim un radošajam direktoram Neill Bustin  profesionālās saknes ir tradicionālajās mēbelēs. Viņa aizrautība ir interesantas un iedvesmojošas mēbeles, kas projektētas, izgatavotas un prezentētas tā, lai tās atspoguļotu klienta vēlmes un līdzekļus. Apvienotajā Karalistē un Vācijā viņš strādāja ar projektiem, kas saistīti ar daudziem pazīstamākajiem mājas un interjera zīmoliem, kas arī sniedz radošu virzību esošajiem vai jaunajiem zīmoliem.

Neill Bustin saka, ka viņam patīk strādāt ar Woodman komandu. Viņu kā mēbeļu ražotāju prasme un viņu entuziasms paplašināt savu redzesloku ir diezgan atsvaidzinošs.

Haruka Furuyama

Haruka Furuyama ir mēbeļu dizainere ar radītājas rokām. Ar dizainu un smalku kokmateriālu pieredzi Harukai ir plašas zināšanas, kas dod retu izpratni par saviem projektiem.

Harukas dizaina raksturu lielā mērā ietekmē seši gadi, kas pavadīti Zviedrijā, kur viņa apvienoja Jāpānā augušo minimālisma un funkcionālimsa prāta stāvokli ar skandināvu dizaina izjūtu.

Kopš pārcelšanās uz Milānu Itālijā, Haruka ir pievērsusies itāļu uzmanībai detaļām un inovācijas sajūtai, lai radītu dizainu, kas ir pārņemts ar interesantu kultūras saplūšanu. Harukas nākotnes prognoze ir turpināt savu ceļojumu, lai kļūtu par pilnīgu mēbeļu speciālistu, kur viņa ir spējīga personīgi pievērsties un sekot līdzi darbam, sākot no koncepcijas līdz ražošanai, lai izveidotu mēbeles ar jutīgumu un rakstura spēku, kas var būt tikai sasniedzot visus veidošanas procesa aspektus un posmus.

Carlos Guijarro

Uzaudzis un izglītojies pie jūras, Carlos Guijarro ir racionāls un jutīgs mēbeļu dizaineris, ko ietekmē Vidusjūras dzīvesstils. Pēc sērfošanas, dabas un mākslas ieskautas bērnības, viņš studējis rūpniecisko dizainu ELISAVA Barselonā. Tur viņš varēja attīstīt savas profesionālās prasmes ar lieliem meistariem, apgūstot vismodernākās dizaina tehnikas un metodes.

Pēc izglītošanās viņš strādāja dažādos uzņēmumos Anglijā, Vācijā, Nīderlandē, Dānijā, Indonēzijā un Spānijā, kļūstot tik radošs, kādu mēs viņu zinām šodien. Savā dzimtajā pilsētā Alikantē viņš vada savu studiju, kas vērsta uz mēbelēm, interjeriem un produktu dizainu.

Viņa stils atspoguļo visu viņa pieredzi, apvienojot skaidru skandināvu dizaina ietekmi ar Dienvidjūras dzīvīgumu. Racionālisms, funkcionalitāte un minimālisms ir viņa projektu pamats, kur vilinošas formas un pievilcīgi materiāli ir katra viņa dizaina galvenie punkti. Spēja apvienot savu ceļotāja personību ar savu darba pieredzi ir devusi viņam plašas zināšanas par tirgu, stiliem un tendencēm, sniedzot drosmīgu redzējumu, lai novirzītu savas idejas aizraujošās detaļās ar īpašu estētiku un lielu uzmanību detaļām.