Dalīties ar rakstu

Martindale skala

Martindale skala, auduma kategorijas, auduma nodiluma pakāpe, auduma nodiluma tests

Martindale skala

Kas tas ir un  kas tā par iekārtu attēlā?

Kuram gan negribētos, lai šodien iegādātais dīvāns arī pēc gadiem izskatītos lieliski? Tas ir atkarīgs ne vien no tā, cik rūpīgi tas tiks uzturēts tīrs un kopts, bet arī no auduma nodiluma pakāpes.

Auduma nodiluma pakāpe tiek mērīta pēc Martindale skalas un to mēra ar Martindale iekārtu. Pirmo iekārtu ieviesa Dr. J.G.Martindale WIRA ( Wool Industries Research Association) asociācijā 1942.gadā pavisam citam mērķim. Sākotnēji tas tika izmantots oglekļa piesūcinātu audumu testēšanai saistībā ar aizsardzību pret gāzes uzbrukumiem Otrā pasaules kara laikā.

Mūsdienās Martindale metode tiek izmantota, lai pārbaudītu auduma nodilumizturību. Martindale metode, kas pazīstama arī kā Martindale berzes tests, simulē dabisku sēdekļu pārsegu nodilumu pret standarta abrazīvu virsmu ar noteiktu spēku. Testa iekārta darbojas ar 5000 ciklu intervāliem, skaitot, cik nolietojuma ciklu nepieciešams līdz materiāla noteiktai nolietojuma pakāpei. Martindale vienība ir skaitlis, cik daudz reižu būtu tekstilmateriāls jāberzē, lai tas būtu nolietojies. Jo augstāka vērtība, jo izturīgāks materiāls.

Izvēloties mēbeļu audumu, pievērs uzmanību nodiluma pakāpes skaitlim uz auduma parauga vai jautā tirdzniecības speciālistam!

Martindale skala

Mazāk par 1000

Adumu ieteicams izmantot tikai dekoratīviem nolūkiem, piemēram, spilveniem, akcentiem.

10 000- 15 000

Audumu ieteicams izvēlēties mēbelēm, kas tiks lietotas reti, jo audumam ir smalka struktūra vai tas ir izgatavots no smalkiem diegiem.

25 000- 30 000

Audumu izmanto mēbelēm, kas tiks lietotas ilgstoši katru dienu.

Vairāk kā 30 000

Audums piemērots gan ļoti biežai lietošanai mājās, gan mēbelēm publiskā vidē.

Vairāk kā 50 000

Auduma nodiluma pakāpei piemīt neliela ietekme uz praktisko pielietojumu. Augstas berzes skaitlis norāda, ka audums būs izturīgs, piemēram, pret kaķu nagiem.

Martindale testu izmanto audumiem līdz 3mm biezumā. Martindale tests ir paredzēts  nodilumizturības mērīšanai, taču to izmanto arī PILLING ( auduma velšanās) testam, kur kvalitatīvām audumam būs atzīme 4 vai 5 ( no 1-5 skalā).

Auduma nodilumizturību ietekmē arī ķīmiskās vielas, ko izmanto tekstilizstrādājumu tīrīšanai un mazgāšanai, ultravioleto staru iedarbība, tāpēc nekautrējaties izpētīt audumus, kurus izvēlaties savām jaunajām mēbelēm.

Ja Tev bija interesanti lasīt, seko Guru Mēbeles sociālajos tīklos Facebook, Instagram, Pinterest, Youtube un arī turpmāk uzzini noderīgu un/vai izklaidējošu informāciju par mēbelēm!

Priecāsimies, ja padalīsies arī ar draugiem ar jaunajām zināšanām!

Rakstam izmantoti informācija no vietnēm:

https://www.bttg.co.uk,

https://www.james-heal.co.uk,

https://www.testextextile.com,

About